Diskuzní fórum

Datum 02.01.2016
Vložil David
Titulek Import DXF - body nelezi na oblouku

Zdravím mistři,
měl bych takovou prosbu, když vložím 2d skicu DXF do Solidworksu ( jedná se o oblouk (dřevěný ramenát), kde na obvodových čárách budou otvory ), když chci vysunout ten ramenát, tak není uzavřena skica a nevím, jak to opravit, aby ty body ležely na tom oblouku. Děkuju

Datum 04.01.2016
Vložil kohen
Titulek Re: Import DXF - body nelezi na oblouku

Úplně přesně nechápu o co jde, ale pokud jsi to ještě nevyřešil, tak pošli na email skicu a dáme to dohromady.
Rychlá rada, možná ti pomůže v nástrojích pro skici je "kontrola skici pro prvek" = zde je možné zjistit kde je skica otevřená.

Datum 16.12.2015
Vložil Jan
Titulek rozvin - dxf

Jak vytvořím z rozvinu plechového dílu dxf, prosím?

Datum 17.12.2015
Vložil kohen
Titulek Re: rozvin - dxf

Pokud se jedná o výkres = uloží se jako DXF, DWG.
Ještě se dá exportovat přímo z modelu, viz.
https://www.youtube.com/watch?v=oLoyJDf_hCQ
Pokud budeš potřebovat poradit, tak se ozvi.

Datum 24.09.2015
Vložil Jirka
Titulek meritko

Ahoj
prosim Te,kde v solidworksu muzu zmenit meritko? Diky

Datum 01.10.2015
Vložil Kohen
Titulek Re: meritko

V modelu je příkaz změna měřítka - pro případy kdy potřebuješ změnit rozměry obecného tvaru. Jinak se v SWx modeluje všechno 1:1 a měřítko se mění ve výkrese.

Datum 16.07.2015
Vložil Michal
Titulek Změna koty

Dobrý den,
měl bych jeden dotaz. Při změně kóty v modelu se mi zobrazí okno s aktuální hodnotou např.: 10mm. A pokud jsem k tomuto chtěl přičíst nějakou další hodnotu stačilo napsat 10mm20 a SW si to sečetl. Ale tato funkce mi přestala fungovat a nevím proč. Nyní musím psát 10mm+20.
Děkuji za odpověd pokud bude někdo vědět.

Datum 21.07.2015
Vložil Kohen
Titulek Re: Změna koty

Byl jsem nucen pracovat v jiném CAD systému a musím přiznat, že SWx má jedno z nejjednodušších a nejintujitivnějších ovládání.

Datum 04.06.2015
Vložil lukatn
Titulek Konverzia do Lumionu

Dobry den , mam na Vas prosbu . Potrebujem dostat nakrelsenu zostavu (dom) zo Soliworksu 2013 do Lumionu 5 . Prekonvertoval som to do formatu DWG cez Simlab Soft a tiez som skusal transmagic R10 ,aby to Lumion zobral. Hlavny problem je ze mi otoci zostavu o 90 ° na bok a neposadi ju spravne na spodok.Druhy problem je ze neprezme farby a materialy morelu ale to uz sa asi neda , neviem skuste poradit ci by sa to cez nieco ine nedalo. Skusal som to zviacerymi modelmy a vysledok vzdy rovnaky .Nejaka dobra rada ako to vyriesit alebo ako jednoducho otocit v Solidworkse celu zostavu o 90 °, pri konvertovani by to potom bolo ok.Dakujem.

Datum 19.06.2015
Vložil Kohen
Titulek Re: Konverzia do Lumionu

Dobrý den,
zkušenosti s programem Lumion nemám. Souřadný systém v Solidworksu je možné změnit vložením vlastního souřadného systému a exportovat do parasolidu = při exportu je možné vybrat souřadný systém a tím změnit pozici modelu = otočení o 90°.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode