Diskuzní fórum

Datum 23.06.2015
Vložil lukatn
Titulek Re: Re: Konverzia do Lumionu

Dakujem pekne za radu vyskusam :) .

Datum 13.05.2015
Vložil Radek
Titulek Tisk barevného výkresu

Dobrý den,
mám vytvořený výkres, ve kterém mám použity různé hladiny - různé barvy čar. Při tisku se mi všechny čáry vytisknou černobíle. V razítku mám také barevné logo a to se vytiskne barevně (nastavením tiskárny to není). Prosím o radu, jak vytisknout výkres s barevnými čarami?
Děkuji.

Datum 22.05.2015
Vložil Kohen
Titulek Re: Tisk barevného výkresu

S tímto jsem nikdy neměl problém pokud v náhledu tisku bylo něco barevně tak se mi to vždy vytisklo. Problém bude v některém nastavení - styl čáry, hladiny, barvy v systému, atd..Musí se vše zkontrolovat a nastavení změnit. Největší záludnost bych viděl v hladinách a jejich nastavení, kdysi jsem zkoušel výkresy pomocí hladin, ale vždy jsem se do toho zamotal = hladiny v Solidworksu není to samé jako hladiny ve 2D CADu. Nakonec jsem hladiny v SWx úplně opustil a pokud to bylo nutné = dodělal jsem je v 2D CADu (DraftSight).

Datum 03.04.2015
Vložil Martin
Titulek Kótování v měřítku

Dobrý den, kreslím hřídel a potřebuji nakreslit detail v M 1:2. Když pak kótuji, tak mám dvounásobné hodnoty. Umí systém při kótování pracovat se zadaným měřítkem?
Děkuji. Martin

Datum 07.04.2015
Vložil Kohen
Titulek Re: Kótování v měřítku

Tak toto jsem ještě neřešil. Změnou měřítka detailu by se v kótování nemělo nic měnit = kóta musí vždy odpovídat skutečnosti = měřítko zobracení (pohled, detail,...) novlivňuje skutečný rozměr soušásti.
Dotaz je dosti obecný = nejjednodušší bude poslat konkrétní soubor a pak se uvidí co je na tom špatně.

Datum 01.01.2015
Vložil Mombat
Titulek Forma-nelze sešít listy!

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda nevíte co s tím - při vytvoření formy mi to hlásí chybu "nelze sešít listy" a forma se nevytvoří. U méně složitých tvarů mi to funguje.

Datum 05.01.2015
Vložil kohen
Titulek Re: Forma-nelze sešít listy!

Práce s plochami obecně je dosti pracná a je důležité být precizní. Pokud SWx nahlásí chybu při sešívání je nutné zkontrolovat díry v plochách a zkusit znovu. Pokud sešití nelze provést díky složitosti tvaru, tak se nedá nic dělat, nebo si pomoci nějakou úpravou = problémovou část vyříznout a nahradit. To je ale velice individuální a u každého případu se to řeší jinak.

Datum 05.01.2015
Vložil Mombat
Titulek Re: Re: Forma-nelze sešít listy!

Děkuji za rady,už vyřešil jsem to , nalezl jsem chybný prvek, který jsem znovu vytvořil a problém vyřešen. Teď se vyskytl problém při zrcadlení součásti, kdy jí potřebuji o zrcadlit a vytvořit jednotný prvek, vím že stačí zaškrtnout sloučit těla, jenže to mi píše" Sloučení nově vytvořeného těla a obrobku se nezdařilo " Nevíte co by mohlo pomoct ? Děkuji za vaši reakci

Datum 06.01.2015
Vložil Kohen
Titulek Re: Re: Re: Forma-nelze sešít listy!

Zkus funkci kombinovat. Pravidla pro objemy budou podobná jako u ploch = někde bude nějaká tečnost, atd. Je to velmi individuální.

Datum 06.01.2015
Vložil Mombat
Titulek Re: Re: Re: Re: Forma-nelze sešít listy!

Dobře, zkusím to.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode