Diskuzní fórum

Datum 19.06.2017
Vložil Kohen
Titulek Re: Jaký SolidWorks

Dobrý den,
pro nekomerční modelování i většinu konstrukční práce postačuje Solidworks standard. Pokud chcete pracovat s 3D skenovanými daty, tak v Solidworks Profesionál existuje modul "Scan To 3D", který umožňuje zpracování naskenované sítě + nějakou práci s těmito daty. Tyto informace se dozvíte při kontaktování oficiálních prodejců.
Mé osobní zkušenosti jsou následující:
1) Solidworks = profesionální, uživatelsky přivětivý modelář za nemalé peníze. Nevím jaká je vaše finanční situace, ale v případě Solidworksu není počáteční investice v desítkách tísíc.
I Solidworks začíná s časovým pronájmem na omezenou dobu, např. 1 měsíce, nebo s cloudovým Solidworksem (program je přímo z internetu), zde se nemusí platit počáteční investice, ale ani tady to není nic levného.
2) Zpracování naskenovaných dat (stl souborů) = mám nedávnou praktickou zkušenost, která mi potvrdila, že modul ScanTo3D je pouze nástroj pro základní práce = v mém případě nepoužitelný. Ke zpracování stl souborů se využívají speciální softwary k reverznímu inženýrství, viz. https://www.gom-inspect.com/cz/index.php
https://www.geomagic.com/en/products/design/overview
Ovládání softwaru a vytvoření modelu z naskenovaných dat je samostatný obor a potřebuje velkou dávku praktických zkušeností.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode