Diskuzní fórum

Datum 19.06.2017
Vložil Jerabek
Titulek Jaký SolidWorks

Dobrý den,
potřebuji poradit, jakou verzi SolidWorksu koupit pro nekomerční účely (jsem již důchodce). Zatím modeluji v OpenScadu a v DesignSparku a generuji soubory *.stl pro 3D tisk, ale potřeboval bych SW pro úpravu "stl" souborů. které již vytvořil někdo jiný.
Děkuji.

Datum 19.06.2017
Vložil Kohen
Titulek Re: Jaký SolidWorks

Dobrý den,
pro nekomerční modelování i většinu konstrukční práce postačuje Solidworks standard. Pokud chcete pracovat s 3D skenovanými daty, tak v Solidworks Profesionál existuje modul "Scan To 3D", který umožňuje zpracování naskenované sítě + nějakou práci s těmito daty. Tyto informace se dozvíte při kontaktování oficiálních prodejců.
Mé osobní zkušenosti jsou následující:
1) Solidworks = profesionální, uživatelsky přivětivý modelář za nemalé peníze. Nevím jaká je vaše finanční situace, ale v případě Solidworksu není počáteční investice v desítkách tísíc.
I Solidworks začíná s časovým pronájmem na omezenou dobu, např. 1 měsíce, nebo s cloudovým Solidworksem (program je přímo z internetu), zde se nemusí platit počáteční investice, ale ani tady to není nic levného.
2) Zpracování naskenovaných dat (stl souborů) = mám nedávnou praktickou zkušenost, která mi potvrdila, že modul ScanTo3D je pouze nástroj pro základní práce = v mém případě nepoužitelný. Ke zpracování stl souborů se využívají speciální softwary k reverznímu inženýrství, viz. https://www.gom-inspect.com/cz/index.php
https://www.geomagic.com/en/products/design/overview
Ovládání softwaru a vytvoření modelu z naskenovaných dat je samostatný obor a potřebuje velkou dávku praktických zkušeností.

Datum 19.06.2017
Vložil Jeřábek
Titulek Re: Re: Jaký SolidWorks

Dobrý den,
moc děkuji za vyčerpávající odpověď, nicméně 3D scan není pro mě aktuální a v případě potřeby jej pro mě zdarma udělá jedna firma.

Datum 23.03.2017
Vložil Marek
Titulek Vazba

Ahoj, potrebujem vytvorit vazbu medzi ovalnou drazkou a valcom tak, aby sa valec pohyboval pesne v tej drazke a otacal sa aj okolo svojej osi. Mam SW 13, vo vyssej verzii som videl, ze takata vazbe uz existuje. Tu si neviem poradit.

Datum 03.05.2017
Vložil Kohen
Titulek Re: Vazba

Vazba bodu na křivce by to měla zvládnout.
Konkrétní případ se musí řešit individuálně.

Datum 04.11.2016
Vložil Patas
Titulek Delka drahy nastroje

Zdravym,

dopredu se omlouvam za to, ze pisi bez diakritiky.
Pouzivam solidworks spis jen tak pro radost, ale dostal sem v praci do bodu, kdz potrebuji zjistit celkovou delku drahy nastroje na obrobku. Nevite prosim nekdo jaka kde to zjistit ? Samozrejme nejlepe v programu solidworks nebo HSM Works. Diky za odpoved

Datum 10.10.2016
Vložil Petr
Titulek solid edge

Je tu někdo kdo by si chtěl vydělat za šest hodin práce jednorázově 2000kč? studuju dálkově strojařinu a potřeboval bych ,aby někdo za mě vymodeloval na konci cvičení ,které trvá 6 hodin součást ,kterou zadá učitelka. Pro člověka kdo s tím umí žádný problém.Učitelka totožnost nekontroluje

Datum 10.10.2016
Vložil Petr
Titulek Re: solid edge

jedná se o program solid edge

Datum 28.07.2016
Vložil Pavel
Titulek Křivka body XYZ

Dobrý den,
rád bych SWx vytvořil křivku pomocí bodů XYZ. Body mám z Excelu, a když je uložím, jako *.TXT, tak je SWx buďto nedokáže přečíst, nebo z nich udělá celá čísla. Nevíte v jakém formátu musí být *.TXT, aby ho SWx "pochopil"
Díky.

Datum 10.10.2016
Vložil Kohen
Titulek Re: Křivka body XYZ

Mrkni na "Jak vytvořit dráhu vačky z tabulky"

Více zde: https://solidworks.webnode.cz/prvek/

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode